Zaměstnávání na dohody po novele zákoníku práce včetně chystaných změn

 • Mgr. Klára Valentová Mgr. Klára Valentová
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
Út 18.6. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 970,- Kč bez DPH
Út 29.10. PDF
Online seminář  
i
Online seminář
Živé vysílání sledujete online z domova či kanceláře. S lektorem komunikujete formou chatu nebo pomocí mikrofonu.
Online
4 970,- Kč bez DPH
 • Management
 • HR a personalistika

Zaměstnáváte-li osoby na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (dohoda o pracovní činnosti a dohoda o provedení práce), pak musíte od 1. 10. 2023 plnit řadu nových povinností (např. připravovat písemné rozvrhy pracovní doby, plnit informační povinnost ohledně pracovních podmínek atd.) a při zpracování odměn z dohody musíte zohlednit veškeré zákonné příplatky jako u zaměstnanců v pracovním poměru (kromě mzdy za práce přesčas). Od ledna mají navíc zaměstnanci na dohody právo na dovolenou a další poměrně zásadní změny mají nastat u DPP v oblasti sociálního pojištění, a to od 1. 7. 2024 (povinnost hlásit všechny DPP u ČSSZ) a od 1. 1. 2025 (nové limity pro odvody na sociální a zdravotní pojištění). Většina změn, které měl přinést tzv. konsolidační balíček totiž bude zrušena na základě novely předložené MPSV.

Cíl semináře

Cílem online semináře je podrobné seznámení se změnami vyvolanými novelou zákoníku práce v oblasti zaměstnávání na dohody a vysvětlení podstaty jednotlivých změn včetně uvedení praktických příkladů pro snazší aplikaci nové právní úpravy do každodenní praxe zaměstnavatelů. Dále budou účastníci seznámeni se změnami v oblasti sociálního a zdravotního pojištění, které  se výrazně dotknou dohod o provedení práce, ale jinak než předpokládal konsolidační balíček.

Komu je seminář určen

Seminář je určen zástupcům všech odvětví soukromého sektoru i zaměstnavatelům ve veřejné sféře, zejména statutárním zástupcům, představitelům vrcholového řízení, vedoucím zaměstnancům, personalistům, interním právníkům a mzdovým účetním. 

Program

Živé vysílání 9:00 - 13:00 hod.

 • Důvody a cíle novely zákoníku práce
 • Možnost uzavírat dohody elektronicky
 • Informační povinnost
 • Rozvrhování pracovní doby
 • Odměňování a náhrady nákladů
 • Překážky v práci na straně zaměstnance
 • Poskytování dovolené
 • Právo požádat o pracovní poměr
 • Ochrana před neoprávněným propuštěním
 • Změny v doručování
 • Sankce za porušování pravidel
 • Očekávané změny u DPP v oblasti sociálního a zdravotního pojištění
 • Odpovědi na dotazy

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
Forma semináře - živé vysílání (online seminář). Není potřeba nic instalovat ani stahovat - živé vysílání sledujete  pouze po jednom kliku na odkaz, který obdržíte emailem.
Živé vysílání sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Během semináře lze pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Seminář pro Vás nahráváme, záznam ze semináře obdržíte následující pracovní den. 

Mgr. Klára Valentová

Mgr. Klára Valentová

Absolventka Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Již během studia a po jeho ukončení pracovala pro poradenskou společnost PricewaterhouseCoopers a v roce 2001 začala působit v advokátní kanceláři Ambruz & Dark, která se později sloučila s advokátní kanceláří Deloitte Legal. Od roku 2012 spolupracuje s advokátní kanceláří Vilímková, Dudák & Partners. Specializuje se na pracovní a korporátní právo a ochranu osobních údajů. Této problematice se věnuje již přes 20 let. Vedle klientské práce také pravidelně publikuje a přednáší na odborných seminářích a konferencích. Je jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA) a vedoucím autorského týmu komentáře k zákoníku práce, který vydává společnost Nakladatelství C. H. Beck, s.r.o.

Út 18.6.2024 Út 29.10.2024

Online

Živé vysílání semináře sledujete přímo na PC, notebooku nebo tabletu ve svém prohlížeči (Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari) z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. Na vašem zařízení není potřeba nic instalovat. Během semináře můžete pokládat prostřednictvím chatu dotazy lektorovi. Materiály k semináři (prezentaci) vám zašleme v elektronické podobě před konáním online semináře spolu s přesnými organizačními pokyny. Seminář pro vás nahráváme a k jeho obsahu se tak můžete kdykoli vrátit. Záznam od nás obdržíte do 24 hodin po skončení online semináře.