Změny v Zákoníku práce od 1.7.2020 a další personalistické speciality

 • Ing. Gabriela Rathouzská Ing. Gabriela Rathouzská
Sleva 10%
Při objednání 2 a více účastníků
 • Management
 • HR a personalistika
 • Právo
 • Příspěvkové organizace, zdravotnictví, školství

Konečná verze dlouho připravované novely Zákoníku práce přichází v roce 2020 do praxe, připravme se na ni. Zákony vztahující se k zaměstnávání se stále mění, někdy více, někdy méně. I v roce 2019 nějaké byly, neunikly Vám?

Cíl semináře

Cílem semináře je seznámit účastníky se změnami v zaměstnávání v roce 2019 a se změnami v zákoníku práce v roce 2020. Zároveň si vysvětlíme, jak se v provozu na změny připravit, aby proběhly co nejlépe a bez zbytečných nákladů. Kromě těchto „změnových“ témat se zaměříme na mnohé problematické okruhy v praxi zaměstnavatelů, jako jsou například prostoje versus překážky v práci na straně zaměstnavatele, evidence pracovní doby, odborný rozvoj zaměstnanců a další.

Komu je seminář určen

Seminář je určen personálním ředitelům, manažerů, vedoucím pracovníkům, personalistům i mzdovým účetním v soukromém i veřejném sektoru.

Program

Celodenní seminář 9:00 - 15:30 hod

 • Novela Zákoníku práce v roce 2020 – změny v ZP
 • Doručování osobně, poštou, datovou schránkou a elektronicky + jak to bude po změně v roce 2020

 •  

  Zápočtový list – povinnost vydávat zápočtový list nyní a po změně
 • Návrat z mateřské nebo rodičovské dovolené – kdy musíme zařadit na původní práci a pracoviště a co to znamená a jak se to změní
 • Zkrácená (nikoli kratší) pracovní doba a stanovená týdenní pracovní doba – co je to a jak to bude dál
 • Kdy se nepřistupuje k uplatnění pružné pracovní doby a jak se toho dotknou změny
 • Informace o tom, v čem dále bude změna v roce 2020 a jak se připravit na změny – jaké změny v organizaci práce, plánování pracovní doby, pracovních smlouvách a dovolené udělat zavčasu. Co zaměstnavatel musí a jak své povinnosti plnit v dotčených oblastech plnit správně.

Další témata:

 • Evidence pracovní doby – co vlastně zaměstnavatel musí evidovat a jak se vyhnout zbytečným pokutám.
 • Prostoje a jiné překážky na straně zaměstnavatele – co je prostoj a co ne, kolik a kdy platíme, jak je to s převedením na jinou práci, nemám-li pro zaměstnance tu jeho. Hromadné propouštění – co to je, kdy jde o hromadné propouštění a jaké povinnosti se k tomu vážou.
 • Odborný rozvoj zaměstnanců – kdy je zaměstnavatel zaměstnance zaškolit nebo zaučit a jak se to platí.  Prohlubování kvalifikace versus zvyšování kvalifikace. Co zaměstnanec musí a co ne, co musí zaměstnavatel a co ne.
 • Co to znamená, že zaměstnavatel je povinen umožnit stravování zaměstnanců, stravenka a poskytnutí jídla; jak je to na pracovní cestě a jak při mimořádném výkonu práce.
 • Neuniklo vám? Postřehli jste změny z roku 2019 a zahrnuli je do Vašich postupů? Vstupní prohlídka před VZNIKEM pracovního poměru – kdy vlastně vzniká; rozdělený výkon práce – příplatek; zákaz výpovědi některým zaměstnancům od roku 2019

Další informace

Každý účastník kurzu obdrží CERTIFIKÁT o jeho absolvování, který může využít ve svém CV v části o doplňkovém odborném vzdělávání.
V ceně semináře je zahrnuta dopolední kávová přestávka, oběd o 2 chodech a odpolední kávová přestávka.

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská

Ing. Gabriela Rathouzská je absolventkou VŠB – TU v Ostravě a již dvanáct let pracuje ve společnosti zabývající se zaměstnáváním jako manažer a specialista zaměstnávání a odborník na pracovně právní záležitosti. Své zkušenosti od roku 2007 předává na odborných seminářích určených zejména vedoucím zaměstnancům, personálním manažerům, personalistům, mzdovým účetním a mistrům. Od roku 2014 poskytuje také přímé poradenství v pracovněprávní oblasti, které zahrnuje zpracování, úpravu a kontrolu  firemních předpisů a řešení běžných i méně běžných situací v personální práci jako je například opakování pracovních poměrů na dobu určitou, zástupy za mateřskou dovolenou, změny smluv apod. Je ředitelkou dvou společností zaměřených na obecně prospěšnou činnost.

St 17.6.2020

Three Crowns Hotel****

Elegantní a přesto neformální Hotel U tří korunek naleznete v klidném zákoutí autentické čtvrti Žižkov v širším centru Prahy. Žižkov je místem pulzujícího kosmopolitního života, s množstvím barů, restaurací, klubů a kulturních scén. Pro jeho opravdovost, dochované živoucí tradice a osobitou atmosféru, připomínající zlatá 20-30 léta minulého století, je Žižkov vyhledávaným místem setkání mladých lidí a umělců a místo konání četných festivalů, happeningů, oslav, Open-air kulturních a hudebních akcí. Centrum města a veškeré turistické atrakce jsou jednoduše dostupné tramvají nebo autobusem nebo autem. Centrum Prahy je vzdálené necelých 10 minut jízdy nebo 15 minut procházkou malebnými historickými ulicemi města. Přátelský a školený personál je našim hostům připraven asistovat ve všech ohledech a být nápomocný radami a tipy na události a program pobytu v Praze.

Praha 3, Cimburkova 28

Z hlavního nádraží: tramvaje 5, 9 nebo 26 - dvě zastávky do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí;
Z nádraží Holešovice: metrem C do stanice Hlavní nádraží, pak tramvají 5, 9 nebo 26 do stanice Lipanská, pak 300 metrů zpět a doprava dolů Cimburkovou ulicí.
Ze stanice metra Florenc: Autobusem č. 133, 175 nebo 207 na zastávku Tachovské náměstí. Dále pěšky zpět cca 50 metrů a odbočit do první ulice vlevo.
PARKOVÁNÍ: hotelové garáže jsou k dispozici účastníkům semináře za poplatek 200 Kč /den (omezená kapacita - parkování je možné pouze po předchozí rezervaci na e-mailu info@eduzone.cz minimálně 24 hodin před konáním semináře v pracovní dny, tzn. v případě konání semináře v pondělí je nutné rezervaci provést nejpozději v pátek), případně je možné parkování na placených zónách v okolí hotelu. PARKOVÁNÍ V HOTELOVÉ GARÁŽI NENÍ VHODNÉ PRO VĚTŠÍ VOZIDLA jako např. SUV, dodávky apod.